Отже, з IT-курсами ми визначилися і навіть зважилися на їх піти, проте, ось у чому питання – яку ІТ-професію вибрати? Які вони взагалі бувають і що там треба робити? Давайте розбиратися.
Наша команда розробила спеціальний тест, який дозволить визначити яка iT-професія підходить вам найбільше.
Для початку виділимо напрямки іт-діяльності. До таких належать: розробка, дизайн, менеджмент, маркетинг, підтримка та аналітика. У кожному напрямі виділяємо власне IT-професії, яким відповідають певні навички. Спробуємо їх коротко описати.В IT-розробці найвідомішою і відомою професією є, звичайно ж, програміст (займається створенням комп'ютерних програм, алгоритмів, сайтів). Професія програміст поділяється на безліч назв з мов програмування (Java, PHP, JavaScript, JavaAndroid та ін.), ось наприклад:
- програміст Java створює складні програми, за допомогою цієї мови програмування . Він використовується для розробки корпоративних додатків та відеоігор, веб-додатків з використанням JSP (Java Server Pages), а також рідних Android-додатків для смартфонів та планшетів,
- PHP програміст – розробник, який використовує саме цю, найпоширенішу на сьогоднішній день, мову програмування. Він дуже простий для освоєння та здатний задовольнити запити професіоналів. Призначений для "пожвавлення" сторінок сайту
- тестувальник - перевіряє IT-продукт на різні неполадки та неточності у використанні, шукає "підводне каміння". Ось, наприклад, QA automation моніторить якість продукту на різних етапах його розробки, тестування та експлуатації та, як і програмісти, займається розробкою, тільки він створює продукт, щоб перевірити написане програмістами.
- програміст JS за допомогою цієї мови перетворює "неживі" інтернет -Сторінки в повнофункціональні веб-додатки, дозволяє прискорити взаємодію користувача з сайтом і знизити навантаження на сервер. Front-end програміст повинен добре мати HTML розмітку, CSS, мову програмування JavaScript, а також фреймворк React, Angular, Vue. Хороший front-ent програміст також знає серверні мови, що необхідно для розуміння взаємозв'язку клієнтської частини із серверною стороною.
З напрямком IT-дизайн простіше . Тут можна виділити таку професію:
- веб-дизайнер - художник з технічним складом розуму. Можна сказати, що їх завданням є створення привабливого та зручного веб-дизайну та інтерфейсу, які у свою чергу є показниками якісного програмного забезпечення. Також від веб-дизайну залежить кількість користувачів інтернет-ресурсу, що важливо взяти до уваги програмісту при розробці веб-додатку. Вміння правильно використовувати web-дизайн є величезним плюсом для розробника. Наприклад, web-дизайн UX включає інформаційну архітектуру, проектування взаємодії, графічний дизайн та контент. Web-дизайн UI - це вужче поняття, що включає певний набір графічно оформлених технічних елементів (кнопки, чекбокси, селектори та інші поля). Його завдання – допомогти користувачеві організувати взаємодію з програмою/сайтом.
З менеджментом в IT взагалі "все просто": IT-директор, менеджер проекту та менеджер продукту. Будь генієм комп'ютерів, хорошим управлінцем, створюй і, знай собі, керуй.
У напрямку IT-маркетинг  ;вже різноманітніше:
- SMM-менеджер - займається просуванням продукту в соціальних мережах,
- SEO-фахівець - просуває сайти в мережі, span>
- інтернет-маркетолог - просуває бренд в інтернеті, span>
- менеджер з продажу ІТ-послуг - посередник між покупцем та ІТ-компанією,
- PR-менеджер - спеціаліст з реклами та зв'язків з громадськістю .
IT-підтримка em> – досить великий і важливий «шматок» ІТ-галузі. Сюди відносяться:
- адміністратор бази даних - розробляє та підтримує БД,
- системний адміністратор або сисадмін - стежить за правильною роботою комп'ютерів і ПЗ,
- фахівець з інформаційної безпеки - винаходить системи, що забезпечують збереження інформації різних рівнів,
- мережевий адміністратор - проектує мережі та налагоджує інфокомунікації,
span>- CRM-менеджер - вибудовує відносини з клієнтами,
- спеціаліст служби технічної підтримки. span>
В IT-аналітиці можна виділити системного аналітика, який розробляє ІТ-систему, що працює на покращення ефективності бізнесу, веб-аналітика, який аналізує поведінку користувачів на сайті, та аналітика Big Data, який вивчає великі масиви даних у науці та бізнесі.< /p>
Сучасний ринок ІТ-технологій також неможливо уявити без роботи HR-фахівців і рекрутерів. Проте дуже часто доводиться стикатися з неправильним уявленням розробників та інших фахівців про таких співробітників. Хто ж такі IT-HR та IT-рекрутери?
IT-рекрутерами називають фахівців, у сферу діяльності яких входить підбір кадрів. Правильний вибір кандидата може допомогти у збільшенні продуктивності, прибутку та підвищенні лояльності співробітників. Неправильний вибір зазвичай позначається на великій текучці персоналу або недостатню компетенцію співробітників.
HR - фахівці займаються підбором персоналу, його адаптацією, оцінкою, навчанням. Вони ж (найчастіше – спільно з керівниками підрозділів) розробляють систему мотивації в компанії, оцінюють ефективність праці персоналу компанії. Їм же доводиться і з'ясовувати причини "плинності" і боротися з нею. якщо компанія зіштовхнулася із цією неприємною проблемою. Звичайно, це не означає, що всім цим займається та сама людина. Зазвичай дорупних компаніях працюють цілі відділи персоналу, і у кожного співробітника – своя спеціалізація.
Тепер ми знаємо IT-напрямки, ІТ-професії в них , залишилося тільки уважно придивитися і прислухатися до себе, проаналізувати свої знання, вміння та бажання у тому числі. А про те, що треба знати і вміти, які навички володіти, а також чому повчитися, щоб правильно вибрати СВОЮ IT-професію, читайте у другої частини статті.